Гребінка

Гребінківський Будинок культури(вул.Жовтнева, 13) Локомотивне депо ТЧ-12 (вул. Крупської, 2) Центральний стадіон (пров. Спортивний, 5) Церква святого Георгія Пам'ятник Т.Г.Шевченку Пам'ятник Є.Гребінці
Карта міста

Пам'ятки (або місця що потрібно відвідати)

Гребінківський Будинок культури(вул.Жовтнева, 13)

*Якщо хочете дізнатися більше інформації тисніть на кнопку нижче!*

Гребінківський народний краєзнавчий музей — краєзнавчий музей у місті Гребінці Полтавської області, міський і районний осередок культурної і краєзнавчої діяльності, зокрема, присвяченої постаті, оточенню, культурному й історичному тлу видатного класика української літератури Євгена Гребінки, чиє ім'я носить місто і район.

Картинка слайда 1

Експозиція музею розповідає про історію Гребінчиного краю з найдавніших часів до сьогодення.

У структурі музейного закладу діють відділи:

«Народний побут»;

«Гребінка – місто залізничників»;

«Бойова слава Гребінківщини»;

«Видатні земляки»;

Кімната–музей Є.П. Гребінки.

Загалом у музеї представлено 2,5 тисячі експонатів, серед раритетів — підручники «Грамматика латинского языка» (1826) і «Начальные основания дифференциального исчисления» (1822), позачергові випуски газети «Русское слово», присвячені початку Першої світової війни, квиток № 703 делегата 10-го Всеукраїнського з’їзду Рад.

Музей організовує та проводить тематчні й оглядові екскурсії, уроки мужності, зустрічі з ветеранами, виставки тощо.

На базі закладу культури створений і діє любительське культурологічне об’єднання «До джерел вічності», відзначене на обласних оглядах клубів за інтересами «Джерела вічності» (2003) і «Не старіють душею ветерани» (2005)[5].

Картинка слайда 1

Будинок культури

Картинка слайда 2

Будинок культури

Картинка слайда 2

Будинок культури

Картинка слайда 2

Будинок культури

Маршрут

Локомотивне депо ТЧ-12 (вул. Крупської, 2)

Гребінка — це залізничне містечко, основним підприємством якого є локомотивне депо.

Історія

Після Великої жовтневої революції в СРСР постійно відбувався потужний розвиток промисловості, що призвело до зростання обсягів перевезень. Згодом Гребінка стала важливим транспортним вузлом, і наказом від 15 травня 1939 року Народного комісаріату шляхів сполучень було засноване локомотивне депо Гребінка Південної залізниці. Річний обсяг перевезень становив 5674 млн т.км брутто. В депо виконувався середній ремонт та промивочний ремонт поровозам серії ФД.

Остаточна відбудова депо відбулася в 1947 році.

В післявоєнні роки впроваджувалися нові методи водіння великовагових поїздів. Широко розповсюджувався досвід найкращих машиністів Камірного В. І., Василєвського К. М" Слепцова І. Я., Улько Г. 0., Кочубея В. І.. За високі виробничі досягнення в 1959 році машиністу Камірному В. І. було присвоєнно звання Героя Соціалістичної праці.

На території депо на честь 40-річчя Перемоги було встановлено пам'ятник — паровоз ФД20-2560 і пасажирський вагон. Паровоз випущений Луганським паровозобудівним заводом в 1939 р.

1

2009–2010 рр. Локомотивне депо Гребінка переживає глибоку кризу, яка тільки частково зумовлена світовою фінансовою кризою, а більшою мірою ця криза спричинена відсутністю грамотної та послідовної політики, як державного так і керуючого регулювання галузі. Великій кількості працівників ремонтного складу загрожує безробіття, в той час коли керуючий апарат стрімко зростає. Тільки завдяки правильним скоординованим діям вільної профспілки, робітничому класу локомотивного депо, вдалося зберегти свої робочі місця.

Картинка слайда 1

Локомотивне депо

Картинка слайда 2

Локомотивне депо

Картинка слайда 2

Локомотивне депо

Картинка слайда 2

Локомотивне депо

Маршрут

Центральний стадіон (пров. Спортивний, 5)

«Центральний стадіон» у Гребінці — багатофункціональний спортивний комплекс у районному центрі Полтавської області місті Гребінці, що перебуває в комунальній власності; головні арена спортивних команд міста і району та база підготовки юних спортсменів.

Картинка слайда 1

Центральний стадіон

Картинка слайда 2

Центральний стадіон

Картинка слайда 2

Центральний стадіон

Маршрут

Церква святого Георгія

На місці сучасної церкви на початку XVII століття знаходилась дерев'яна церква, збудована коштом лубенського полковника Леонтія Свічки. В 1810 році замість неї була зведена вже кам'яна церква поміщиком І.А.Горбовським, яка вирізнялась своєрідною кладкою та оздобленням. Храм був зруйнований в 1930-ті роки радянською владою. За відсутності церкви міщани відвідували інші храми області, а пізніше створили молитовний будинок і збирали кошти на будівництво власної церкви.

В 1990-их роках був закладений підмурок, і одразу до Гребінки був направлений священик Стефан Худик, який закінчив духовну семінарію в Загорську та служив у Свято-Макаріївському кафедральному соборі Полтави та парафії Великобагачанського району. Церква будувалась за рахунок допомоги місцевих підприємств та організацій всього району, окрім того пожертвування виділяли і самі парафіяни. Коли закінчення підходило кінця 11 листопада 1996 року на 11-ій позачерговій сесії районної ради було прийняте рішення передати храм та господарські споруди у комунальну власність.

Відкриття церкви відбулось 13 вересня 1998 року. Вона була освячена та проведена відповідна літургія. В освячені брали участь митрополит Полтавський та Кременчуцький Феодосій, митрофорні протоєреї Полтави, священнослужителі окружних парафій, хор Свято-Макаріївського кафедрального собору, гості міста.

Іконостас церкви виготовлений коштом благодійника Григорія Ковальова навесні 2001 року, про що вказує іменна табличка.

Маршрут

Пам'ятники Гребінки:

1) Т.Г.Шевченко

2) Є.Гребінка

3) C.Кагамлик

4) На честь воїнів-механізаторів, які загинули під час Великої Вітчизняної війни

5) Загиблим при визволенні Гребінки радянським воїнам

6) Ліквідаторам-чорнобильцям Гребінківщини

7) На честь загиблих та померлих учасників бойових дій на території інших держав

Видатні люди (народженні у місті Гребінка):

Божко Людмила Федорівна — українська співачка (колоратурне сопрано). Заслужена артистка УССР. Народна артистка України.

Вескляров Петро Юхимович — український актор театру та кіно, телеведучий («дід Панас»). Заслужений артист України (1973).

Петро Линовицький (нар. 12.07.1943 р., помер 16 квітня 2002року у Черкасах.) Поет, член національної Спілки письменників України.

Микола Линовицький (нар. 1 січня 1957 року) поет.

Пономаренко (Кириченко) Любов Петрівна (* 25 травня 1955, с. Іванківці Срібнянського району Чернігівської області) — українська письменниця-прозаїк. Член Національної спілки письменників України з 1987 року.

Відео-екскурсія містом

*Тисніть вище щоб переглянути Відео-екскурсію*

Міста/Села

1. Mісто - Гадяч

2. Mісто - Глобине

3. Mісто - Гребінка

4. Mісто - Зіньків

5. Mісто - Карлівка

6. Mісто - Кобеляки

7. Mісто - Кременчук

8. Mісто - Лохвиця

9. Mісто - Лубни

10. Mісто - Миргород

11. Mісто - Пирятин

12. Mісто - Полтава

13. Mісто - Решитилівка

14. Mісто - Хороп

1. Село Міського Типу(СМТ) - Козельщина

2. Село Міського Типу(СМТ) - Котельва

3. Село Міського Типу(СМТ) - Машівка

4. Село Міського Типу(СМТ) - Чорнухи

5. Село Міського Типу(СМТ) - Чутове

6. Село Міського Типу(СМТ) - Шишаки

7. Село Міського Типу(СМТ) - Велика Багачка

8. Село Міського Типу(СМТ) - Семенівка

9. Село Міського Типу(СМТ) - Диканька

10. Село Міського Типу(СМТ) - Оржиця

11. Село Міського Типу(СМТ) - Нові Санжари
Полтавська область